loader
Kosmetyki i akcesoria samochodowe

Zapachy samochodowe - jaki jest najlepszy? Jaki wybrać?

Zapach samochodowy to akcesorium, które kierowcy mogą wykorzystać do odświeżenia kabiny i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Jakie są najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zapachu samochodowego?

Warto zainwestować w dobre perfumy samochodowe.

Profesjonalne zapachy samochodowe to coś więcej niż wygoda. Zapachy samochodowe skutecznie maskują zapach papierosów. Dym papierosowy może wnikać w tapicerkę, wykładzinę, podsufitkę. Nawet otwieranie okien podczas jazdy nie jest zbyt przydatne. Odświeżacz powietrza to produkt, który maskuje lub usuwa nieprzyjemny zapach z Twojego samochodu.

Zdarza się, że źródłem nieprzyjemnych zapachów jest sam samochód. Ekstremalna wilgotność powietrza, zapachy pozostawione przez przewożone w samochodzie zwierzęta, rozsypane lub rozrzucone produkty spożywcze, a nawet zapachy pochodzące spoza kabiny, których nie zablokował filtr kabinowy (np. zapach świeżo położonego asfaltu, spaliny, zapachy z przejeżdżających śmieciarek.

Perfumy do samochodu są praktycznym dodatkiem do wnętrza auta. Dobrze opakowany zapach nie tylko odświeży kabinę, ale również zwróci uwagę pasażerów. W zależności od wyboru, zapachy do samochodu mogą być dopasowane do koloru lub wyglądu deski rozdzielczej lub zawieszki samochodowej w alternatywnym kolorze.

Jakie są dostępne rodzaje zapachów samochodowych?

Podczas gdy zapach samochodowy powinien być przyjemny i świeży, równie ważne jest, aby wziąć pod uwagę formę produktu. Na rynku istnieje wiele opcji odświeżaczy powietrza, które są kompaktowe i występują w różnych formach. Oto główne rodzaje zapachów samochodowych:

 • Zapach do samochodu "Choinka" - Kartonowa zawieszka do samochodu, która zazwyczaj jest kompozycją zapachową. Dotyczy to również zapachów w różnych kształtach (np. kwiaty, owoce, owady). Przymocowuje się ją do lusterka wstecznego za pomocą gumki lub sznurka. Wierzchnia warstwa papieru zapachowego zatrzymuje cząsteczki zapachowe. Wadą tego rozwiązania jest krótki okres trwałości zapachów.
 • Aromat samochodowy w sprayu - Stosuje się go, gdy kierowca musi zamaskować nieprzyjemny zapach. Przez krótki czas unosi się on w powietrzu, a następnie jest usuwany z kabiny przez system klimatyzacji.
 • Żelowe kulki zapachowe do samochodu - te żelowe kulki zamknięte są w plastikowym woreczku i zawieszane na lusterku. Jest to zapach długotrwały, który zachowuje swoją intensywność przez cały okres użytkowania.
 • Przyssawki do zapachów samochodowych - oryginalne zapachy samochodowe. Twardy żel mocowany jest do szyby za pomocą przyssawek. Jest mocny i trwały, wydziela mocny i intensywny zapach.
 • Perfumy samochodowe w płynie mają postać zamkniętego pojemnika z drewnianą zakrętką. Można je umieścić na kratkach wentylacyjnych lub przy lusterku. Są trwałe i uwalniają aromat powoli, z optymalną intensywnością.

W gnieździe zapalniczki można zainstalować elektryczne zapachy samochodowe. Pozwalają one na regulację intensywności zapachu, ale wymagają stałego dostępu do źródła zasilania.

wnętrze samochodu

Nasza rada: Wybierz przyjemny zapach samochodowy

Wybór przyjemnego zapachu należy do Ciebie, ale są takie, które cieszą się większą popularnością niż inne. Połączenie wielu zapachów to ciekawy zapach, który przemawia do zmysłów kierowców.

Powinny być one starannie dobrane, gdyż im bardziej złożona kompozycja zapachowa, tym większa szansa na zawroty głowy. Łączenie zapachów kwiatów i orientu może dekoncentrować i usypiać. Kombinacje, które same w sobie są lepsze niż pojedyncze kompozycje.

 • Wanilia i rozmaryn z cytryną lub pomarańczą
 • limonka i bazylia z kardamonem
 • Dzika róża, fiołek i goździk
 • Zielona herbata, drzewo sandałowe i paczula.
 • Zielone jabłko i truskawka z wanilią, cynamonem i innymi przyprawami.

Każdy z tych zapachów nie przytłacza, nie mdli i nie rozprasza kierowcy. Są za to dobrze wyczuwalne, pobudzają zmysły i pomagają w stresujących sytuacjach.

Jaki zapach jest najlepszy do samochodu?

Warto zdawać sobie sprawę z chemicznego składu perfum do samochodu. Naturalne olejki są bezpieczne dla skóry, ale zawieszki, które zostały nasączone zbyt dużą ilością chemikaliów mogą być widoczną trucizną. Warto przyjrzeć się kwestii zapachu wnętrza samochodu, zwłaszcza jeśli przewozimy seniorów lub dzieci z alergią.

Dobry aromat do samochodu to nie tylko aromat produktu, ale także sposób jego opakowania. Jest on nie tylko atrakcyjny, ale również ma długą żywotność. Zależy to od intensywności, mieszanki aromatów i formy. Najlepszymi zapachami pod tym względem są:

 • Zapach samochodowy w płynie - Trwałość najlepszych produktów wynosi około 60 dni
 • Elektryczne odświeżacze samochodowe są droższe od zapachów płynnych, a ich trwałość wynosi do 2 miesięcy.
 • Zapach samochodowy z regulacją intensywności - Użytkownik może mieć wpływ na trwałość zapachu poprzez ustawienie intensywności na minimum.
 • Granulki zapachowe do samochodu o przedłużonej trwałości i stopniowym uwalnianiu zapachu.

Zapachy samochodowe w sklepie online mogą być bardzo zróżnicowane pod względem formy i aromatu. Najlepsza kompozycja to zazwyczaj osobista decyzja, którą często podejmuje się metodą prób i błędów. Warto wypróbować różne zapachy i rodzaje odświeżaczy powietrza, aby przekonać się, jak reaguje na nie nasz organizm.

Zapach samochodowy to obowiązek, a nie dodatek. Zapachy samochodowe maskują nieprzyjemne aromaty takie jak dym papierosowy i papierosowy skutecznie uprzyjemnia zapach samochodu. Jest również ozdobą kabiny samochodu i pomaga zwalczać wilgoć.