loader
Kosmetyki i akcesoria samochodowe

Niewidzialna wycieraczka, czyli słów kilka o tym jak poprawić widoczność w każdych warunkach drogowych

Niewidzialna wycieraczka, czyli słów kilka o tym jak poprawić widoczność w każdych warunkach drogowych

Na pewno wiesz, iż dobra widoczność w czasie jazdy samochodem jest podstawowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo. Zachlapane lusterka, zabrudzone szyby, źle ustawione światła czy zniszczone pióra wycieraczek to tylko kilka przykładów, które mogą doprowadzić do nieszczęścia. Warto zatem zatroszczyć się o to, aby widoczność w czasie jazdy była dobra w każdych warunkach. Jak poprawić widoczność? Jest na to jedna rada. Nazywa się: niewidzialna wycieraczka.

Czym jest niewidzialna wycieraczka i dlaczego warto z niej skorzystać

Niewidzialna wycieraczka, mimo, iż jej nie widać wykonuje bardzo dużą pracę poprawiając widoczność w każdych warunkach drogowych. Zapobiega ona osadzaniu się wody oraz brudu na  wszystkich powierzchniach szklanych -  lusterkach, szybach i reflektorach.

Jak i gdzie wykorzystuje się niewidzialną wycieraczkę?

Nałożenie niewidzialnej wycieraczki jest przede wszystkim zalecane na szyby samochodu. Możemy ją także zaaplikować na lusterka czy klosze reflektorów. W czasie trwania dużych opadów deszczu z łatwością zauważymy bardzo dużą poprawę widoczności do tyłu. Deszcz zamiast osadzać się na szybie czy lusterkach bocznych będzie spływał z nich bardzo szybko. Dzięki niewidzialnej wycieraczce na kloszach reflektorów woda oraz błoto nie będą ograniczać oświetlenia drogi przed nami.

Podstawą jest czysta szyba

Brud i piach na szybie samochodowej? Któż z nas go nie widzi.  Każdy kierowca wie, iż nieczystości nie tylko pogarszają widoczność, ale również skracają żywotność wycieraczek, ponieważ ich gumowe elementy dużo szybciej się zużywają. Szyba samochodowa nie lubi piasku, ponieważ wpływa on na powstawanie małych rys. Szyby w samochodzie muszą być czyste, aby zapewnić nam widoczność i bezpieczeństwo.

Mycie szyb

Od czego zacząć proces nakładania niewidzialnej wycieraczki?

Proces nakładania niewidzialnej wycieraczki rozpoczynamy od przygotowania powierzchni. Na początku dokładnie myjemy szybę wykorzystując do tego płyn przeznaczony do mycia powierzchni szklanych. Nie tylko usunie on zabrudzenia, ale także zapobiegnie powstaniu smug czy zacieków. Do mycia możemy wykorzystać ręczniki papierowe, które  szybko wchłoną wodę. Na koniec warto wypolerować szybę mikrowłóknem.

Dokładne odtłuszczanie szyby w dwóch stron

Umycie szyb to nie wszystko, szczególnie w okresie zimowym, kiedy samochody bardzo się brudzą. Tłuste zabrudzenia oraz nalot od dymu papierosowego możemy usunąć za pomocą płynu do odtłuszczania. Jest on bezpiecznego dla lakieru i elementów gumowych (np. uszczelki). Specyfik do odtłuszczania poradzi sobie także pozostałościami po wosku z myjni automatycznych. Płyn należy rozpylić na powierzchnię i odczekać chwilę. Kolejnym krokiem jest  wytarcie szyby do sucha przy pomocy mikrowłókna. Dobrej jakości mikrowłókno świetnie wchłaniają brud, nie pozostawiając żadnych smug czy zarysowań. Warto dodać, że mycie i odtłuszczanie należy przeprowadzić nie tylko od zewnątrz, ale także po wewnętrznej stronie szyby.

Jak należy nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Dokładnie umyta oraz odtłuszczona z dwóch stron szyba jest gotowa na rozpoczęcie aplikacji niewidzialnej wycieraczki. Jak wykonać tę czynność? Niewidzialną wycieraczkę w niewielkiej ilości należy wylać na mikrowłókno, a następnie kolistymi ruchami nanieść ją na zewnętrzną powierzchnię szyby. Następnie musimy trochę odczekać i pozwolić całej powierzchni wyschnąć. Łatwo to zauważymy, ponieważ na szybie pojawi się białawym, matowym nalot.
Po wyschnięciu nadmiar produktu należy usunąć poprzez polerowanie suchą szmatką. Proces polerowania powinien trwać do momentu uzyskania pełnej przejrzystości szyby.

Wspaniale! Teraz możesz sobie pogratulować. Właśnie nałożyłeś niewidzialną wycieraczkę. Dzięki niej poprawiła się widoczność. Powstała w ten sposób powłoka hydrofobowa ułatwiać będzie spływanie wody oraz czyszczenie szyb.

Jak długo niewidzialna wycieraczka będzie spełniać swoją rolę? Nawet kilka miesięcy. Zależne jest to od warunków atmosferycznych oraz przebiegu samochodu w tym okresie.