loader
Poradnik

Jak wziąć samochód w leasing i uzyskać najlepszą ofertę?

Leasing samochodu oznacza, że dana osoba nabywa prawa do posiadania samochodu na określony czas. Leasing samochodowy jest oferowany przez wielu krajowych i światowych producentów samochodów jako alternatywa dla zakupu pojazdu. Praktyka ta istniała na międzynarodowym rynku samochodowym od dłuższego czasu i stale nabierała tempa. Biznes lub duże firmy zazwyczaj leasing samochodu dla celów komercyjnych, jak również praktycznych na określony czas, ponieważ proces ten nie obejmuje nakładów pieniężnych. Co ciekawe, potencjalni nabywcy mogą również wziąć w leasing wybrany przez siebie samochód, jeździć nim, a następnie zwrócić go producentowi po zakończeniu umowy. Leasing pojazdu jest niemalże podobny do wynajmu samochodu, z wyjątkiem kilku drobnych różnic w umowach i klauzulach obu procesów. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym ludzie mogą uzyskać najlepsze oferty, gdy planują leasing samochodu, a są one następujące:

auto

Leasing samochodowy

  • Każdy producent samochodów uruchamia szereg lukratywnych programów z jego nowych samochodów i te mogą być zapytał w najbliższych salonach. Ludzie mogą zapytać dealerów, co do rodzaju systemów leasingu mają w portfelu, a następnie wybrać wśród najlepszych.
  • Ludzie powinni być bezpośredni, jeśli chodzi o umowy leasingu samochodów. Istnieje wiele klauzul związanych z tymi umowami, takich jak przebieg, czas trwania i koszt kapitału samochodu. Takie dokumenty zwykle mają klauzulę limitu przebiegu, który jest zwykle 10000 - 15000 km rocznie. Nie należy zapominać o targowaniu się i próbach zwiększenia limitu po negocjacjach z dealerami.
  • Kiedy ludzie planują leasing lub wynajem samochodu, powinni pamiętać, aby nie płacić nadmiaru pieniędzy jako opłaty wstępnej. Zazwyczaj ludzie są proszeni o zapłacenie około 15-20 procent kosztów pojazdu jako zaliczki, a następnie kontynuowane są miesięczne raty. Zawsze należy najpierw negocjować cenę zakupu samochodu, a dopiero potem mówić dealerom o planach leasingowych. W ten sposób miesięczne raty mogą być zredukowane do minimum, a ludzie nie muszą zrzucać wszystkich swoich wydatków.
  • Przed leasingiem samochodu, zawsze zaleca się zapytać o funkcje bezpieczeństwa i specyfikacji modelu. Pojazd o wysokiej oszczędności paliwa, wysokiej niezawodności, dodatkowych funkcjach bezpieczeństwa i lepszych specyfikacjach może również pomóc w zmniejszeniu kosztów leasingu.
  • Podczas wynajmu samochodu lub leasingu, sugeruje się, że należy zawsze zapytać o wartość rezydualną pojazdu. Wartość rezydualna to rzeczywista wartość samochodu po zakończeniu jego użytkowania i umowy leasingowej. Producenci lub dealerzy mogą podnieść wartość rezydualną, aby uzyskać maksymalny zysk z umowy leasingowej. Wartość ta dla samochodów używanych powinna być obliczona i to samo można ocenić za pośrednictwem wielu portali.

Istnieją również pewne kary związane z umową najmu samochodu, które są implikowane w przypadku przekroczenia limitu kilometrów lub złego stanu samochodu. Klauzule te mogą być modyfikowane do pewnego stopnia po negocjacjach, tak aby nie było problemów występujących dla kupujących na późniejszych etapach.

Dowiedz się więcej na https://autokomiskrakow.pl/