loader
Poradnik

Czy BMW to dobre samochody? Czy są niezawodne?

Linia BMW to bogata oferta skierowana do każdego entuzjasty luksusu. Wśród samochodów sportowych o dużej mocy, eleganckich sedanów i przyjaznych rodzinie SUV-ów każdy znajdzie coś dla siebie. Czy BMW to dobre samochody, które są warte Twoich pieniędzy?

BMW to dobre samochody pod względem technologii i wydajności silnika. Te luksusowe samochody zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wszystkich najnowszych funkcji, których pragniesz. Jednak posiadanie BMW wiąże się z dużymi kosztami, od wysokich cen po kosztowne naprawy, które są nieuniknione.

W tym przewodniku przyjrzymy się bliżej temu, co ma do zaoferowania linia samochodów BMW. Sprawdzamy także, które modele najlepiej sprawdzą się, gdy potrzebujesz niezawodności.

Spis treści show Czy BMW to dobre samochody? 1. Bezpieczeństwo 2. Silnik 3. Rdza i nadwozie 4. Wyposażenie i technologia 5. Osiągi 6. Przystępność cenowa 7. Koszt posiadania 8. Koszty napraw i konserwacji Czy BMW są niezawodne? Historia BMW Jakie są najczęstsze problemy z BMW? 1. Uszkodzony układ zabezpieczający 2. Niesprawny układ chłodzenia 3. Nieprawidłowo działający zacisk bezpieczeństwa akumulatora Najbardziej niezawodne modele BMW 2011 BMW serii 3 2013 BMW serii 1 2020 BMW i8 Najmniej niezawodne modele BMW 2019 BMW X6 2011 BMW X3 Czy BMW to dobry samochód do kupienia jako używany?

Czy BMW to dobre samochody?

1. Bezpieczeństwo

Pojazdy BMW są projektowane z myślą o większym bezpieczeństwie i mają solidną konstrukcję. Ponadto najnowsza linia zawsze zawiera zaawansowane technologie, aby jeszcze lepiej chronić Ciebie.

Wiele modeli BMW otrzymało najwyższe wyróżnienia od organizacji IIHS i NHTSA. Zalecamy sprawdzenie ocen bezpieczeństwa przed zakupem pojazdu.

2. Silnik

Silniki BMW są znane z ogromnej mocy. Ten producent samochodów ma wyjątkowo mocne silniki, które pompują moc.

BMW jest znane jako firma oferująca silniki o dużej mocy, które są jednocześnie wydajne. Ponadto wiele z tych silników jest niezawodnych i przy odpowiedniej pielęgnacji wystarcza na przejechanie 200 000 mil lub więcej.

3. Rdza i karoseria

Linia BMW nie jest znana z nadmiernego rdzewienia. Jednak jeśli nie dba się o BMW, może ono łatwo zardzewieć, dlatego należy zachować ostrożność.

Pojazdy BMW zwykle jeżdżą bliżej asfaltu, co zwiększa ryzyko korozji, zwłaszcza podczas jazdy w zimie. Aby tego uniknąć, należy często myć samochód.

4. Wyposażenie i technologia

We współczesnych samochodach BMW można znaleźć mnóstwo zaawansowanych technologii. Ponadto producent szczyci się tym, że w każdej kabinie oferuje najwyższej klasy elementy zwiększające komfort.

Nawet modele podstawowe są wyposażone w wiele funkcji. Za odpowiednią opłatą możesz jednak dodać do nich praktycznie wszystko, co tylko zechcesz.

5. Osiągi

Nic nie może się równać z jazdą BMW, dlatego tak wiele osób chce się nim przejechać. Samochody są napędzane wyjątkowymi silnikami, które nie mają sobie nic do zarzucenia.

Do tego dochodzi doskonała dynamika jazdy. Siedząc za kierownicą, poczujesz się jak kierowca wyścigowy, gdy samochód będzie pokonywał każdy zakręt.

6. Przystępność cenowa

Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, linia BMW jest droga. Najtańsze nowe BMW kosztuje ponad 35 000 USD bez dodatkowych elementów wyposażenia.

BMW nie amortyzuje się też zbyt szybko. Z tego powodu za używany model również zapłacisz dużo więcej.

7. Koszty posiadania

Posiadanie BMW kosztuje sporo pieniędzy. Nie dość, że wydasz dużo na jego zakup, to jeszcze będziesz musiał zapłacić wyższą składkę ubezpieczeniową i większy podatek.

Niektóre modele są oszczędne, ale jeśli wybierzesz model o wysokich osiągach, możesz z łatwością przepłacić za paliwo. Najgorsze są wydatki na naprawy i konserwację.

8. Koszty napraw i konserwacji

Według RepairPal naprawa i konserwacja BMW kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Zajmuje ono 30. miejsce wśród 32 marek, które zostały przeanalizowane, więc werdykt nie jest dobry.

Koszt naprawy jest znacznie wyższy niż przeciętny, a ponadto samochód wymaga częstszych napraw. Ponadto stopień nasilenia problemów jest wyższy niż przeciętnie, co oznacza większe wydatki, niezależnie od tego, jak na to spojrzeć.

Nie każdy mechanik może pracować z pojazdami BMW. Możesz także potrzebować specjalnego mechanika, który zajmuje się tymi niemieckimi pojazdami, co dodatkowo zwiększy Twoje rachunki za naprawy.

RELATED: 20 najdroższych i najtańszych w utrzymaniu samochodów

Czy BMW są niezawodne?

Według J.D. Power samochody BMW są uważane za niezawodne, plasując się w górnej połowie marek. Producent samochodów plasuje się wyżej niż Mercedes-Benz, Audi i Infiniti, ale za Lexusem, Porsche i Acurą.

Na ironię zakrawa fakt, że BMW serii 2 jest uważane za najbardziej niezawodny mały samochód klasy premium, ale jest również jedną z najtańszych opcji firmy. Ponadto BMW serii 4 i BMW serii 5 zajęły miejsca w rankingach w poszczególnych segmentach.

Historia BMW

Karl Rapp był niemieckim inżynierem mechanikiem prowadzącym firmę Rapp Motorenwerke podczas I wojny światowej. Firma ta była głównym producentem silników do samolotów wojskowych w Bawarii. Gdy do zespołu dołączył Max Friz, powstał silnik Iva. Jednak w 1916 r. Rapp opuścił firmę, a wszystko zostało zrestrukturyzowane i przekształcone w Bayerische Motoren Werke (Bawarskie Zakłady Motoryzacyjne).

Traktat wersalski ograniczył niemiecką produkcję samolotów, co sprawiło, że firma zaczęła szukać innych źródeł dochodów. W latach 20. BMW zbudowało swój pierwszy motocykl R32 z układem napędowym typu boxer-twin, który firma stosuje do dziś.

Do 1928 r. BMW wypuściło swój pierwszy samochód, znany jako Dixi. Nieco mniej niż dziesięć lat później zadebiutował model 328. W latach 70. BMW stało się firmą znaną na całym świecie.

Chociaż BMW sprzedaje samochody w Ameryce od 1956 r., to dopiero w 1994 r. otworzyło tam swój pierwszy zakład produkcyjny. Dziś BMW prosperuje w tym kraju, oferując pełną gamę luksusowych pojazdów odpowiadających wielu potrzebom.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW?

1. Uszkodzony układ zabezpieczający

Poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa są najważniejszymi elementami systemu bezpieczeństwa samochodu. W samochodach BMW kontrolka błędu poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa może zaświecić się z powodu błędu.

Najczęściej jest on spowodowany przez uszkodzoną sprężynę zegarową lub uszkodzony czujnik ciężaru siedzenia. W każdym przypadku, jeśli system nie odczyta prawidłowo informacji, poduszki powietrzne mogą nie zadziałać tak, jak powinny, narażając Cię na niebezpieczeństwo.

2. Niedziałający układ chłodzenia

BMW wykorzystuje plastik do budowy kilku części układu chłodzenia. Gdy części te regularnie się nagrzewają i schładzają, mogą ulec awarii.

Ciągłe nagrzewanie i chłodzenie, które ma miejsce w tym układzie, jest normalne, ale BMW nie zawsze stosowało odpowiednie środki, aby temu zaradzić. Ponieważ materiał staje się kruchy, części pękają, co prowadzi do awarii układu chłodzenia.

3. Nieprawidłowe działanie zacisku bezpieczeństwa akumulatora

BST został wprowadzony przez producenta samochodów na początku XXI wieku. Jego zadaniem jest zapobieganie zapaleniu się samochodu podczas wypadku poprzez odłączenie dodatnich przewodów akumulatora podczas kolizji.

Jednak działa on również nieprawidłowo i uniemożliwia uruchomienie samochodu. Jeśli rozłącza się przypadkowo, gdy nie doszło do wypadku, rozrusznik i alternator nie będą działać, ponieważ są podłączone do układu BST.

Najbardziej niezawodne modele BMW

BMW serii 3 z 2011 r.

Każdy entuzjasta zgodzi się, że seria 3 jest znana jako najbardziej niezawodna, a rok modelowy 2011 jest na pierwszym miejscu. Nie są to drogie modele i mają bogate wyposażenie.

Nie mają też żadnych poważnych problemów, które wystąpiły w linii produkcyjnej BMW. Aby zapewnić jeszcze więcej wrażeń, modele serii 3 można znaleźć w wersji sedan, kabriolet lub wagon.

2013 BMW serii 1

Kompaktowym modelem serii 3 jest seria 1. Dlatego ten model jest tak samo niezawodny jak poprzedni.

Dzięki konstrukcji hatchback możesz oczekiwać najwyższej niezawodności i mnóstwa funkcji. Nie jest on znany z przestronności, ale ma dobre przebiegi przy spalaniu paliwa i zapewnia przyjemną jazdę.

2020 BMW i8

Hybrydowy model i8 typu plug-in oferuje futurystyczny wygląd i aerodynamiczną stylistykę. Do dyspozycji jest kilka trybów jazdy, które można w pełni dostosować do własnych potrzeb.

Ustawienie jazdy w trybie całkowicie elektrycznym umożliwia przejechanie do 35 mil bez użycia paliwa. Ponadto moc 369 KM pozwala na osiągnięcie prędkości 60 mph w zaledwie 4,4 sekundy.

Najmniej niezawodne modele BMW

2019 BMW X6

BMW X6 to luksusowy samochód o sportowym charakterze. Jednak piękno prowadzi samochód tak daleko, jak to tylko możliwe.

Ten model cierpi na poważne problemy ze skrzynią biegów. Może mieć także niesprawne układy elektroniczne i wadliwy układ wydechowy, co może powodować wysokie rachunki za naprawy.

2011 BMW X3

Kiedy BMW zaprojektowało ten samochód, reakcje były mieszane. Wygląda on jak skrzyżowanie ciężarówki z samochodem osobowym. Choć większe samochody mogą być świetne do rodzinnych podróży, ten nie spełnia wszystkich wymagań.

Prowadzi się nierówno i trudno go kontrolować. Jest również głośny i bardziej sprężysty, niż się spodziewano. W końcu nikt nie był zadowolony z trudności, jakie sprawia ten model.

Czy BMW to dobry samochód do kupienia jako używany?

Dzięki temu, jak stylowa jest linia BMW, łatwo jest znaleźć używany model, który pasuje do Twojego stylu życia i pragnień. Możesz znaleźć używany model z wieloma zaawansowanymi technologicznie funkcjami i wyposażeniem. Ponadto wiele z tych modeli, jeśli się o nie dba, przejedzie kilka tysięcy kilometrów, dzięki czemu możesz wydać pieniądze na jeden egzemplarz.

Z drugiej strony, posiadanie BMW jest drogie. Nawet cena samochodu używanego jest wysoka w porównaniu z innymi modelami. Co więcej, konieczne są częstsze naprawy i konserwacje, co tylko zwiększa łączną kwotę wydatków.