loader
Kosmetyki i akcesoria samochodowe

7 kosmetyków, dzięki którym Twój samochód będzie wyglądał jak nowy

1. Tenzi Tan Car - Piana Aktywna

Piana Aktywna Tenzi Tan Car to podstawowy specyfik, po który warto sięgnąć, aby odmienić wygląd naszego auta. Najważniejszą zaletą preparatu jest to, że szybko i w bardzo łatwy sposób możemy przy jego pomocy usunąć wszelkie zanieczyszczenia powierzchniowe, w tym również długo zalegający brud, który wydaje się mocno zasklepiony na karoserii. Po zakończeniu czyszczeniu samochód będzie przygotowany do dalszych zabiegów.

2. Tenzi TG Cleaner

Tenzi TG Cleaner, jak sama nazw wskazuje, jest preparatem przeznaczonym do czyszczenia samochodu. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu ze zwykłymi produktami czyszczącymi, preparaty nazywane "cleanerami" są przeznaczone do usuwania tych rodzajów zanieczyszczeń, z którymi mniej zaawansowane środki czyszczące zwyczajnie sobie nie radzę. Przy pomocy Tenzi TG Cleanera bez większego problemu pozbędziemy się więc między innymi tak uciążliwych zanieczyszczeń, jak resztki asfaltu, żywicy czy ptasich odchodów.

3. Tenzi SuperGreen Specjal GT - Specjalistyczny preparat do Czyszczenia Silnika

Oprócz karoserii zabiegom czyszczącym warto poddać oczywiście również wnętrze naszego auta, w tym zwłaszcza silnik. Jak wiadomo, w tym wypadku problemem nie już kurz czy nawet resztki asfaltu, lecz wszelkiego rodzaju trudne do usunięcia substancje, jak na przykład sadze, smary czy oleje. Preparat Tenzi SuperGreen GT występuje w postaci piany aktywnej, dzięki czemu jego stosowanie jest wyjątkowe łatwo. Co więcej, odpowiednio skonstruowany dozownik pozwala na wprowadzanie specyfiku we wszystkie zakamarki silnika, nawet te wyjątkowo trudno dostępne.

4. Tenzi Gumlax GT - Dressing do Opon

Dzięki preparatowi Tenzi Gumlax GT będziemy w stanie dokonać szybkiego i efektownego w skutkach liftingu zarówno opon naszego samochodu, jak i części zewnętrznych wykonanych z plastyku. Nałożenie preparatu odbywa się przy użyciu specjalnie dostosowanego aplikatora, oczywiście na uprzednio dokładnie wyczyszczone oraz suche opony i części zewnętrzne. Rezultatem jest przywrócenie oponom ich naturalnego koloru intensywnej czerni, który jak wiadomo zatraca się wraz z użytkowaniem auta.

Konserwacja samochodu

5. Tenzi Top Glass GT - Płyn do Szyb

Kolejny element, o jaki warto zadbać, to oczywiście szyby naszego auta. Preparat Tenzi Topl Glass GT to zaawansowana chemicznie formuła służąca do czyszczenia szyb. Preparat nie tylko w bardzo precyzyjny sposób usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia- od zwykłych smug aż po mocno przylegający brud- ale również nadaje szybom krystaliczny, całkowicie przejrzysty połysk, dzięki któremu auto wygląda, jakbyśmy dopiero co wyjechali nim z salonu.

6. Tenzi APC IN - Uniwersalny Płyn Do Czyszczenia Wnętrz

Oprócz karoserii, silnika oraz szyb, powinniśmy zadbać także o czystość foteli, wycieraczek, tapicerki i tak dalej. W tym celu znakomicie sprawdzi się Tenzi APC IN, czyli zaawansowany preparat do uniwersalnego czyszczenia wszystkich elementów wnętrza samochodu. Preparat można stosować zarówno na powierzchnie wykonane z tworzyw sztucznych lub też tekstylne, jak i na elementy skórzane. Tenzi APC IN usuwa wszystkie rodzaje zanieczyszczeń wnętrza samochodu- od zwykłego kurzu po trudne do zmycia przy użyciu zwykłych środków plamy.

7. Tenzi Detailer Carnauba Wax

Kiedy już dokładnie umyliśmy i wyczyściliśmy wszystkie elementy naszego auta, pozostaje nam jeszcze etap finalnym czyli woskowanie. Tutaj warto posłużyć się preapratem Tenzi Detailer Carnabua Wax. Jest to formuła przeznaczona nie tylko do samego woskowania karoserii, lecz posiadająca także mocne i długotrwałe działanie ochronne. Prawidłowe zastosowanie preparatu zapewnia karoserii samochodu solidną ochronę chociażby przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych. Jest to możliwe dzięki efektowi hydrofobowego odprowadzania wody z karoserii, dzięki któremu jest ona całkowicie odporna na przyleganie zanieczyszczeń. Preparat posiada również właściwości pozwalające zniwelować różnego rodzaju drobne uszkodzenia karoserii.

Sama aplikacja Tezni Detailer Carnabua Wax jest niezwykle prosta- będzie nam potrzebna tylko czysta szmatka, przy pomocy której dokładnie i precyzyjnie rozprowadzimy preparat na powierzchni karoserii naszego auta.