Usuwanie rys na szkle, szybach samochodowych oraz...
Dwutlenek ceru, zwany inaczej tlenkiem ceru...
Dwutlenek ceru, zwany inaczej tlenkiem ceru jest to pylisty proszek, który ma delikatnie różowy albo delikatnie kremowy kolor. Tlenek ceru po rozmieszaniu z wodą w ilości 1:1, używany jest do polerowania szkła, a także do usuwania różnego rodzaju rys, które powstały na szkle. Umożliwia on bardzo łatwe usunięcie wszystkich rys oraz zadrapań na szklanych powierzchniach.
Dużą jego zaletą jest to, że w bardzo krótkim czasie i bez skomplikowanego procesu możemy nadać szklanej powierzchni taki sam połysk, jaki miała przed zarysowaniem. Wystarczy do tej czynności użyć maszynki do polerowania, filcowego materiału oraz właśnie wcześniej wspomnianego dwutlenku ceru.
Tlenek ceru głównie stosuje się przy odrestaurowaniu różnego rodzaju kryształów lub innych przedmiotów wykonanych z równie kruchego i delikatnego materiału. Idealnie nadaje się, także do renowacji szyb lub lusterek od samochodów, szklanych elewacji budynku, szkiełek od zegarków oraz luster, które są stare i zabytkowe. Dodatkowo substancja ta, także jest wykorzystywana w przemyśle kamieniarskim. Używa się go do polerowania niedużych skaz na marmurowych lub kamiennych powierzchniach, a także w terakocie (doskonale sprawdza się przy powierzchniach, które wykonane zostały na wysoki połysk). Dużą zaletą tlenku ceru w porównaniu do np. proszku elektrokorundowego lub diamentu jest to, że tlenek ceru jest dużo bardziej delikatny, przez co jest o wiele mniej inwazyjny dla powierzchni na której jest używany. Nie powoduje on zniszczeń na używanych powierzchniach i doskonale sprawdza się kiedy bardzo zależy nam, żeby ingerencja w obrabiane tworzywo, była jak najmniejsza.
Do czego jeszcze można użyć tlenek ceru?
Jak używać tlenku ceru do polerowania szyby samochodowej?
Aby usunąć rysę, która powstała na szybie samochodowej musimy najpierw rozrobić tlenek ceru z wodą. Wykonujemy tą czynność w proporcji 1:1. Uzyskamy w ten sposób gęstą substancję, którą należy nałożyć na zarysowaną powierzchnię i przy pomocy maszynki do polerowania, która jest wyposażona w filcowy krążek polerski, polerować zarysowaną powierzchnię. Uwaga, ważne jest, aby użyć filcu typu flex albo twardego filcu. Kolejną ważną rzeczą do której musimy przyłożyć większą uwagę są obroty maszynki do polerowania. Nie mogą one być zbyt wysokie. Najbardziej rekomendowane są obroty w granicach 500 - 600 obrotów na minutę. W trakcie wykonywanej czynności musimy, także kontrolować, aby mieszanka nie zrobiła się zbyt sucha. Tutaj doskonale sprawdzi się spryskiwacz z wodą, który możemy użyć w momencie gdy zauważymy, że substancja zrobiła się zbyt sucha. Aby nawilżyć substancję, spryskujemy zarówno polerowaną powierzchnię, jak i krążek filcowy.
Dla uzyskania jak najlepszego efektu, powinniśmy powinniśmy polerować powierzchnię w sposób równomierny, powolnymi, kolistymi ruchami. Jednak nie możemy zbyt długo zatrzymywać się w jednym miejscu, ponieważ może to spowodować powstanie wgłębienia na polerowanej powierzchni i tzw. efekt soczewki na szybie. Zalecane jest, także aby nie polerować tylko samej rysy, ale również powierzchnię, która znajduje się wokół niej. Najlepsze efekty uzyskiwane są, kiedy rysa nie jest zbyt głęboka i nie możemy jej wyczuć pod paznokciem. Jedno opakowanie dwutlenku ceru o pojemności 100g, wystarczy na spolerowanie około 5-6 szyb samochodowych.
Zapach samochodowy to akcesorium, które kierowcy mogą wykorzystać do odświeżenia kabiny i...
Czytaj więcejPrzy tak wielu dostępnych obecnie opcjach wyposażenia samochodu może być trudno zagwarantować...
Czytaj więcejWyjątkowe samochody powinny być wyjątkowo traktowane, a co za tym idzie zasługują na...
Czytaj więcejDwutlenek ceru, zwany inaczej tlenkiem ceru...
Korekta lakieru przy użyciu samochodowej...
Każdy pasjonat motoryzacji zastanawiał się...