loader
Poradnik

Wskazówki dotyczące importu samochodu

W obecnym świecie wymagania fanatyków motoryzacji wzrosły do takiego poziomu, że nie są oni nawet zadowoleni z samochodów obecnych na indyjskim rynku motoryzacyjnym. Znaczna liczba osób coraz bardziej skłania się ku importowi samochodów, ponieważ rynek globalny jest zalany unikalnymi i ekskluzywnymi samochodami. Ta działalność importowa jest obecna w kraju od kilku lat, ale stopniowo nabierał tempa ze względu na elastyczne i zmieniające się programy rządowe i polityki dotyczące cła przywozowego na samochody w Indiach. Jednakże, istnieje wiele wskazówek i sztuczek, które należy pamiętać, zanim on / ona planuje zrobić to samo. Przestrzeganie pewnych wytycznych dotyczących importu samochodów do Indii może być korzystne dla właścicieli na dłuższą metę.

samochód

Wskazówki dotyczące importu samochodu do Indii

  • Import samochodów może być żmudnym zadaniem, jeśli ktoś nie ma wielu kontaktów i relacji w społeczności motoryzacyjnej swojego kraju. Ludzie muszą najpierw uświadomić sobie, jakiego typu samochody chcą sprowadzić i zrobić dokładne badania na temat tego, jak samochód może być importowany. Obejmuje to znajomość wszystkich powiązanych praw, znajomość cła i regulacji rządowych. Utrzymywanie właściwych relacji z ikonami motoryzacji może być korzystne, ponieważ mają one właściwe informacje na temat rodzaju samochodu, który należy importować.
  • Istnieje wiele nielegalnych i nielegalnych brokerów celnych dostępnych na rynku, którzy zapewnią ludzi o bezpiecznym imporcie, ale skończy się na pozostawieniu ich w stanie upadłości. Nawet jeśli dana osoba planuje szukać w Internecie dla legalnego brokera, powinien najpierw zbadać tło osoby, a następnie dopiero dojść do wniosku. Wiele dokumentacji i papierkowej roboty jest wymagane dla pomyślnego posiadania importowanych samochodów w Indiach. Dlatego korzystne jest, aby zatrudnić kogoś, kto może zarządzać całą pracę i usunąć presję z ramion.
  • Jest to bardzo ważne, aby znać dokładne prawa i przepisy związane z ceł importowych. Dla zatwierdzonego odprawy z działu celnego Indii, konieczne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad i dbać o politykę. Istnieje w sumie pięć głównych zasad, które muszą być brane pod uwagę podczas importu samochodu. Są to:
  1. Samochód importowany nie powinien być montowany lub produkowany w Indiach Nie powinien być sprzedawany, pożyczany lub leasingowany przed przybyciem do Indii Importowany samochód nie może nosić rejestracji w innym kraju przed przywiezieniem do kraju Samochód może być importowany tylko z kraju producenta auto Samochód powinien być zgodny z wszystkimi przepisami Central Motor Vehicles Rules (CMVR) z 1989 r.

Chociaż, opcja importu jest zawsze dostępna w Indiach, istnieje również inna opcja, aby spełnić marzenia miłośników auto do własnej globalnej marki. Istnieje wiele dealerów samochodowych obecnych w kraju, które zajmują się używanymi modelami tych kultowych i cennych modeli. Każdy samochód marki na sprzedaż jest dostępny w ich placówkach i ludzie mają szeroki wybór do wyboru. Ta metoda generalnie kosztuje mniej niż biznes importu i dlatego został wybrany przez wielu poszukiwaczy samochodów w całym kraju.