loader
Poradnik

Ładowarki do samochodów elektrycznych

W ostatnich czasach, popyt na samochody elektryczne w Indiach gwałtownie wzrosła ze względu na wydajność paliwa i długoterminowej opłacalności takich pojazdów. The homegrown auto twórcy Mahindra Reva jest już robi dobre rundy w krajowym rynku auto i jest seria uruchomień w segmencie w nadchodzącym czasie. Istnieje znaczna liczba użytkowników samochodów elektrycznych w Indiach, z których niektóre są doświadczeni, podczas gdy inne są nowe w segmencie. Większość ludzi jest świadoma technik związanych z udanego ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak osoby nowe do tych samochodów może nie mieć wystarczającej wiedzy na ten sam temat.

Elektryczna ładowarka samochodowa

Aby naładować te zielone pojazdy, istnieje wiele elektrycznych ładowarek samochodowych dostępnych na rynku krajowym. Ładowarki te są o różnej pojemności i pracować w różnych warunkach źródła zasilania dla każdej baterii. Zazwyczaj, elektryczne ładowarki samochodowe przyjechać z pojazdów, ale to samo można kupić na rynku również. W zależności od rodzaju ładowania osoba potrzebuje dla swoich samochodów elektrycznych, te ładowarki mogą dostarczać 120 V, 240 V lub 480 V mocy. Ładowarki zapewniające 480 V mocy są DC szybkie ładowarki i są wykorzystywane do zasilania osuszonej baterii w szybkim czasie.

samochód elektryczny

Prawie wszystkie samochody elektryczne w Indiach używają AC poziom 1 i poziom 2 typy ładowania, podczas gdy, niektóre z nich mają również przepis portu DC szybkiego ładowania. Ładowanie tych pojazdów wymaga wsparcia elektrycznego sprzętu dostawczego pojazdu (EVSE), który jest dostępny w różnych stacjach elektroenergetycznych, a także może być łatwo skonfigurowany w domu. Elektryczne ładowarki samochodowe są produkowane i klasyfikowane na podstawie szybkości ładowania różnych baterii. Niektóre z samochodów, takich jak Mahindra Reva są całkowicie elektryczne pojazdy, podczas gdy inne mogą być hybrydowe, który wykorzystuje połączenie konwencjonalnego silnika elektrycznego i pakiet baterii.

Akumulatory w pojazdach całkowicie elektrycznych mają zazwyczaj większą pojemność, ponieważ są jedynym źródłem zasilania samochodu, podczas gdy samochody hybrydowe składają się z akumulatorów o małej pojemności. Ponadto, prawie wszystkie pojazdy hybrydowe posiadają funkcję hamowania odzyskowego, która pozwala na doładowanie silnika elektrycznego przy każdym zwolnieniu pojazdu. Z drugiej strony, samochody całkowicie elektryczne całkowicie wykorzystują jedno źródło zasilania i mają niewielki zasięg. Samochody elektryczne w Indiach zazwyczaj potrzebują 6-10 godzin, aby uzyskać pełne naładowanie przy standardowej mocy wyjściowej. Lubi Mahindra Reva e2o mają opcję szybkiego ładowania DC i firma zainstalowała szereg stacji w różnych częściach kraju dla tego samego.

Ładowarki dla tych pojazdów można kupić bezpośrednio od dealerów samochodów elektrycznych w całych Indiach. Ludzie, którzy potrzebują wysokiej mocy ładowarki można również kupić to samo z wielu punktów sprzedaży na rynku lokalnym. Ogólna cena ładowarka samochód elektryczny może się różnić i wahać się od Rs. 20000 - Rs. 45000, ponieważ są one wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia do ładowania. Pakiet all-inclusive obejmuje długi kabel elektryczny, EVSE i port ładowania.