loader
Poradnik

Ile kosztuje oklejenie samochodu? (Średni koszt owijania)

Dawniej, jeśli chciałeś zmienić wygląd swojego pojazdu, musiałeś poddać go lakierowaniu. Dziś proces zmiany estetyki pojazdu jest łatwy dzięki oklejaniu. Ile kosztuje oklejenie samochodu i czy ten wydatek się opłaca?

Sprawdzamy, ile kosztuje oklejenie samochodu i jakie czynniki wpływają na cenę. W większości przypadków okaże się, że oklejenie samochodu jest świetnym rozwiązaniem na spersonalizowanie lub dostosowanie samochodu do własnych potrzeb. Należy jednak być przygotowanym na wydatki związane z oklejaniem samochodu i czas, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie.

Spis treści show Czynniki wpływające na koszt oklejania samochodu 1. Typ samochodu 2. Kolory lub opcje 3. Stan samochodu 4. Proces nakładania paska Cena usługi Car Wrap

Czynniki wpływające na koszt oklejania samochodu

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed ustaleniem właściwej ceny oklejania samochodu dla danego modelu. Oto 4 typowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę.

1. Typ samochodu

Większość kosztów poniesionych podczas oklejania pojazdu to koszty robocizny. Proces ten może być dość pracochłonny, zwłaszcza w przypadku większych pojazdów. Jeśli zostanie on wykonany prawidłowo, instalacja nie będzie przebiegać w pośpiechu.

Dlatego instalator uzależnia koszt od wielkości pojazdu. Samochody kompaktowe i coupe są na ogół najtańsze w oklejaniu. Następne w kolejności będą rodzinne sedany lub kompaktowe crossovery. Oklejenie pełnowymiarowego SUV-a, luksusowego samochodu sportowego lub ciężarówki będzie prawdopodobnie kosztować najwięcej.

Jednak typ samochodu jest oceniany nie tylko na podstawie jego wielkości, ale także wyglądu zewnętrznego. Na przykład, jeśli jeździsz Teslą, może się okazać, że cena jest niższa, po prostu ze względu na gładką powierzchnię samochodu.

RELATED: Czy oklejać czy malować samochód?

2. Kolory i opcje

Oklejenie pojazdu obejmuje wiele naklejek winylowych, które są naklejane na całym samochodzie, na każdym panelu, masce, błotnikach, dachu i drzwiach. Owijka musi pokrywać każdą część nadwozia, nie pozostawiając żadnego z oryginalnych kolorów lakieru, który mógłby prześwitywać poniżej.

Ponadto okleiny winylowe są w pełni konfigurowalne, z chromowanymi wykończeniami, opcjami błyszczącymi i kolorami metalicznymi. Wszystkie oklejenia są tworzone za pomocą komputera, co daje niekończące się możliwości.

W związku z tym istnieje wiele opcji i kolorów, które mogą bardzo szybko zwiększyć cenę. Jeśli chcesz zastosować ogólny kolor, Twój koszt będzie prawdopodobnie znacznie niższy niż kierowcy szukającego niestandardowego wyglądu.

3. Stan samochodu

Twój pojazd powinien być w nieskazitelnym stanie, aby można było na nim zainstalować folię. Jeśli są w nim wgniecenia, wgniecenia lub zadrapania, należy je najpierw naprawić. Ten dodatkowy krok zwiększa koszty instalacji folii.

Tak jak nie maluje się samochodu z niedoskonałościami, tak samo nie zamierza się oklejać nim samochodu. W przeciwnym razie wszystkie te skazy będą prześwitywać, a Twoje pieniądze zostaną zmarnowane.

Doświadczony instalator najpierw odpowiednio umyje i wyczyści samochód. Poprawi również wszelkie niedoskonałości.

4. Proces nakładania folii

Po dokonaniu napraw i dopracowaniu samochodu rozpoczyna się nakładanie folii. Aby zapewnić wysoką jakość montażu, należy zdjąć wszystkie osłony zderzaka, światła tylne i reflektory. Wprawdzie instalator mógłby je założyć bez wykonywania tego kroku, ale dzięki temu można zauważyć lepszą jakość aplikacji.

Pomoże to również w lepszym przyleganiu naklejek, ale w ostatecznym rozrachunku będzie kosztować więcej pieniędzy. Musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz zapłacić więcej za sklep, który poświęca dodatkowy czas i robi to dobrze, czy też wolisz tanią naklejkę, która może okazać się nietrwała.

RELATED: Ile kosztuje lakierowanie samochodu?

Cena oklejania samochodu

Cena oklejania samochodów jest bardzo zróżnicowana. Można się spodziewać, że całkowity koszt oklejenia samochodu wyniesie od 1500 do 6000 dolarów, w zależności od typu samochodu, rodzaju oklejenia i warsztatu.

Jak już mówiliśmy, większość kosztów będzie związana z robocizną, a nie z materiałami. Z tego powodu, instalator musi wziąć pod uwagę złożoność pracy, rodzaj naklejki, którą chcesz i jak duży jest twój pojazd, zanim poda ci dokładną wycenę.

W przypadku mniejszego coupe można zainstalować prostą okleinę za 2 000 USD. Jeśli jednak jeździsz większym coupe lub samochodem sportowym, możesz zapłacić nawet 3 000 USD, natomiast w przypadku kompaktowej ciężarówki, SUV-a lub vana koszt może wynieść 3 500 USD.

Jeśli dodasz do tego specjalne zabiegi, takie jak włókno węglowe lub kolory metaliczne, musisz liczyć się z wyższą ceną. Dodatkowo, chromowanie zaczyna się od 6 000 USD i jest coraz droższe. Jeśli chcesz uzyskać całkowicie niestandardowy lub egzotyczny wygląd, przygotuj się na wydatek rzędu 10 000 USD, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

Może się też zdarzyć, że na kilka dni nie będziesz miał swojego pojazdu podczas wykonywania pracy. W niektórych modelach zderzaki są trudne do zdemontowania. Ponadto są pewne obszary samochodu, które mogą być trudne do oklejenia, np. ościeżnice drzwi. Kiedy zabierasz swój samochód na oklejanie, poproś o oszacowanie kosztów i czasu, przez jaki nie będziesz mógł nim jeździć.